30 v Jeseniově

My, obyvatelé a obyvatelky Prahy 3, především pak Jeseniovy ulice,

 

chceme, aby naše ulice byla konečně bezpečná a klidná
 

Dopravní situace je zde dlouhodobě neúnosná - auta jezdí rychle a to i přes to, že je ulice úzká a tudíž mnohdy nepřehledná. Situace byla poslední týdny zhoršená rekonstrukcí Koněvovy ulice, protože se naše ulice stala ulicí tranzitní, přes kterou denně projížděly stovky aut. A to i přes zákazovou značku ("Zákaz vjezdu mimo BUS MHD a dopravní obsluhu".) umístěné na začátku Jeseniovy (u Rokycanovy ul.). Nejednalo se o rezidenty, ale řidiče a řidičky, kteří si Jeseniovou jen zkracují svoji cestu. 

Důsledkem zvýšené dopravy je několikanásobné zvýšení hluku. Za rok nás čeká pokračování rekonstrukce v horní částí ulice Koněvova, takže se situace bude opakovat. 

 

Je nutné, aby Dopravní komise Prahy 3 zajistila zdejším obyvatelům a obyvatelkám klidné

a bezpečné místo pro život.

 

A proto žádáme následovné:

  • žádáme Dopravní komisi Městské části Prahy 3 o zklidnění ulice tím, že v celém jejím úseku od Rokycanovy ulice po ulici Jana Želivského bude zavedena zóna 30;

  • žádáme Policii ČR o větší důraz na kontrolu projíždějících aut Jeseniovou ulicí
    a pokutování za porušení pravidel.

Jeseniova pro lidi, ne pro auta! 

Pokud jste obyvatel či obyvatelka Žižkova a souhlasíte s našimi požadavky, prosím, připojte k němu svůj podpis. Dopis společně se všemi podpisy předáme Dopravní komisi Prahy 3 při jejím dalším zasedání.

Děkujeme za odeslání

Tento dopis sepsali obyvatelé Jeseniovy ulice.
email: 30vjeseniove@gmail.com, tel.: + 420 724 039 531